
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Temperature Coefficient | 3 ppm/°C |
| Output Type | Fixed |
| Reference Type | Series |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Output Voltage | 5 V |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Min Input Voltage | 5.5 V |
| Max Supply Current | 70 µA |
| Initial Accuracy | 0.04 % |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$13.17898
Ext.Price$13.17898
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.17898 | $13.17898 |
| 10 | $12.53902 | $125.39020 |
| 25 | $11.80354 | $295.08850 |
| 50 | $11.11120 | $555.56000 |
| 100 | $10.45943 | $1045.94300 |
